„Galeria na trawie”

Impreza plenerowa w SP1 🙂

Wiele powodów, by czytać!

Tegoroczną jesień uczniowie naszej szkoły przywitali  w wyjątkowy sposób. Fantastyczna aura, zapach trawy, piknikowy nastrój towarzyszył dzieciom podczas przedsięwzięcia CZYTAMY i MALUJEMY w PLENERZE.Park szkolny w tym dniu  stał się świątynią czytania i artystycznej kreacji. W wyznaczonych miejscach na trawniku, wyposażeni w pledy, karimaty, przybory do rysowania , z książką w ręku rozsiedli się wygodnie uczniowie wszystkich klas SP 1, łapiąc promienie jesiennego słońca, rozkoszując się ciepłem pierwszego dnia nowej pory roku, majestatem drzew i możliwością bycia razem w bezpiecznej przestrzeni. Każdy uczeń przygotował dla swoich kolegów i koleżanek z klasy czytelniczą interpretację wybranego fragmentu lektury. Wysłuchawszy tekstu, dzieci tworzyły  dzieła rysunkowe, które wizualizowały doświadczenia literackich bohaterów. Po skończonej pracy twórczej powstała GALERIA na TRAWIE. Stworzyły ją obrazy bohaterów i wydarzeń z wielu interesujących książek, które mogą być dla młodego czytelnika skarbnicą  wartości kształtujących jego osobowość, budujących wiedzę o świecie   i  drugim człowieku. Ten jakże inny  czas obcowania z tekstem literackim i pracą artystyczną na łonie natury przyniósł radość całej społeczności szkolnej, rozbudził pokłady wrażliwości estetycznej i  zrodził pasję czytelniczą u naszych uczniów.