„Między nami”

Ciekawe doświadczenie teatralne naszych uczniów Czwartoklasiści i piątoklasiści z naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w projekcie „Między nami”. Wzmacnianie społeczności przez sztukę” realizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura- interwencje 2021” przez Teatr Cinema z Michałowic. Uczniowie pod egidą ukraińskich artystów przygotowują się do występu w spektaklu „Przygody Odyseusza”. Jego tematyka dotyczy relacji w małej społeczności, powrotu do domu-do swojego miejsca, miasta, do siebie. Inspiracją do stworzenia tej scenicznej historii stały się przeżycia mitologicznego Odysa, powracającego do swej Itaki przez wiele lat, oraz doświadczenia mieszkańców naszego miasta. Jest to dla naszych wychowanków wyjątkowa okazja do poznania swoich możliwości teatralnych, spotkania się z osobowościami scen polskich, przeżycia kreatywnej przygody oraz do integracji ze społecznością lokalną Piechowic. Już dzisiaj zapraszamy 2 października o godzinie 18.00 na występy naszych małych aktorów przy Dworcu PKP w Piechowicach.