„Śladami Kuratorki – Staniszów 2021”

W dniach 24-25.09.2021 odbył się I Rajd Turystyczny „Śladami Kuratorki”. Startowało w nim 9 drużyn na 3 trasach. Rajd ten był kontynuacją i nawiązaniem do tradycji związanych z 45-letnią historią Jeleniogórskiego Rajdu Młodzieży Szkolnej zwanego popularnie „Kuratorką (1975-2019). Nasza szkoła uczestniczyła we wszystkich 45 rajdach.

Drużyna z naszej szkoły (uczniowie 7 klasy) wzięła udział w rajdzie na trasie nr 2, która prowadziła w pierwszym dniu z Szklarskiej Poręby Średniej do Muzeum Hauptmannów – Skała Sosnowiec – Skała Chybotek – Wodospad Szklarki – Michałowice Złoty Widok z noclegiem w Michałowicach w SSM „Złoty Widok”. Na trasie i podczas noclegu każda drużyna mogła uczestniczyć w rywalizacji podczas, której oceniane było:

  1. Wyposażenie indywidualne i zespołowe
  2. Postawa turystyczna
  3. Program ogniskowy
  4. Konkurs krajoznawcz

W drugim dniu zmagań turystycznych ruszyliśmy na trasę z Cieplic do Marczyc- Grodna – Witosza i Staniszów gdzie w SSM „Witosz” odbyło się podsumowanie rajdu.

Podsumowując zmagania rajdu nasza drużyna zajęła II miejsce za co otrzymała nagrody i dyplomy. Uczniowie zadowoleni i szczęśliwi, bogatsi w doświadczenia związane z turystyką górską i pieszą, miło spędzili dwa dni podziwiając walory turystyczne Sudetów.

Wielkie podziękowania dla p. Katarzyny Graczyk za pomoc.