OTWIERAMY OCZY NA PROBLEMY NASZE I BLISKICH- DZIEŃ OKULARNIKA

Społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Dniu Okularnika, którego celem było zwrócenie uwagi naszych uczniów na otwartość, tolerancję i szacunek dla innych, uświadomienie roli empatii w życiu, dostrzeganie trudności, z jakimi muszą mierzyć się osoby noszące okulary. Dzień rozpoczął się od prezentacji przygotowanych na tę okazję kreatywnych okularów i sesji modowej klas z okularami w roli głównej „W okularach nam do twarzy”. Wspólne układanie puzzli online zainspirowało uczestników do dyskusji na temat, jak okulary wpływają na nasz wizerunek. Ciekawym doświadczeniem okazało się tworzenie wierszy i opowiadań z udziałem okularów. Te aktywności sprawiły, że uczniowie dostrzegli znaczenie dosłowne i przenośne posiadania okularów. Uruchomili także wyobraźnię, a wspólnej zabawie towarzyszyła spora dawka humoru.