WARTO POZNAWAĆ INTERESUJĄCYCH LUDZI!

Uczniowie naszej szkoły gościli pana Rafała Kotylaka, uznanego fotografa, piechowiczanina, absolwenta „ Jedynki”, rodzica , wyjątkowego artystę. W ferworze wielu projektów Pan Rafał znalazł czas, by podzielić się z nami swoją pasją fotografowania krajobrazów, koncertujących artystów, rodziny. Nie zabrakło też informacji o dobrym sprzęcie do fotografowania, instrukcji i porad dla miłośników fotografii. Uczniowie mogli zachwycać się zdjęciami autorstwa pana Rafała na papierze fotograficznym, albumem ukazującym najpiękniejsze krajobrazy najbliższej okolicy, pracami naszego gościa w czasopismach i w formie elektronicznej. Podczas wydarzenia każdy uczestnik mógł podziwiać u taty Zosi wielkie umiłowanie gór. Dla niego fotografia jest nie tylko pasją, ale również swoistą terapią pozwalającą zapomnieć o problemach dnia codziennego i zwariowanego świata wymagającego od każdego z nas „więcej i więcej”. Fotografie Pana Rafała przekazują wiele cennych wartości. Młodzi piechowiczanie dostrzegli w nich: wolność, zmienność, piękno, trud, miłość, walkę, prawdę. Zrozumieli także, że sztuka fotografii rządzi się swoimi zasadami i nie należy do łatwych. Trzeba znać jej język i sposoby oddziaływania na odbiorców. Jesteśmy wdzięczni panu Rafałowi Kotylakowi za profesjonalne spotkanie. Poznawanie tak inspirujących osób otwiera umysły naszych uczniów, pobudza do refleksji, wskazuje drogę poszukiwania siebie w świecie, uczy dostrzegania piękna i miłości do miejsca, w którym się żyje na co dzień.