W kręgu ciekawych tradycji narodowych

W naszej szkole uczą się dzieci z Ukrainy. Nauka języka polskiego jest dla nich nie lada wyzwaniem. Jeszcze większym okazuje się zmierzanie z wiedzą z przedmiotów szkolnych. Mimo trudności starają się odnaleźć w polskiej rzeczywistości i budować relacje z kolegami i koleżankami. Uczennica z klasy VIII Veronika i z klasy VIa Vlada z okazji Międzynarodowego Dnia Wyszywanki, zapoczątkowanego w Ukrainie w 2007 roku, zaprezentowały uczniom naszej szkoły haftowane koszule, w których występowały podczas ważnych uroczystości szkolnych i domowych w swojej ojczyźnie. W tym dniu Ukraińcy w kraju i zagranicą zakładają wyszywanki, idąc do pracy, do szkoły lub po prostu na spacer. Uczennice opowiedziały też o narodowych tradycjach, nauce haftowania podczas zajęć technicznych i historii święta. To było interesujące doświadczenie dla rówieśników, a dla dziewcząt dobry egzamin z komunikacji w języku polskim.