Bezpieczne ferie

Uczniowie naszej szkoły tuż przed feriami zimowymi uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Grupy Karkonoskiej GOPR, panem Tomaszem Trusewiczem. Przybył do naszej szkoły z wiernym partnerem wielu akcji ratunkowych w górach, psem Ari. Przewodnik w swojej prelekcji zwrócił uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w czasie ferii. Przedstawił zasady, których należy przestrzegać podczas wyprawy w góry, na stoku, lodowisku. Przypomniał, jak udzielać pierwszej pomocy. Podzielił się również swoim doświadczeniem z wielu akcji ratunkowych, podkreślając ku przestrodze przyczyny wypadków, których ofiarom niósł pomoc. Na koniec zaprezentował umiejętności swojej towarzyszki Ari. Pokaz wzbudził zainteresowanie dzieci i młodzieży. Dzięki takiej lekcji uczniowie na pewno zadbają o swoje bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych oraz w różnych sytuacjach życiowych.